Podsumowanie meczów półfinałowych

Jastrząb i Aktivon Sport, to finaliści III sezonu GALK.
Niedzielne, rewanżowe, mecze półfinałowe były bardzo zacięte.
W pierwszym spotkaniu Jastrząb pokonał dzielnie walczący zespół O.W.Rutex – 72-66. Rutex mimo 23 punktów deficytu, w drugiej połowie zbliżył się do Jastrzębia na zaledwie jeden punkt. Znakomite zawody zza łuku rozgrywał Bartosz Baranowski – 5 celnych trójek, który wyciągnął drużynę z niebytu. Końcówka meczu należała jednak do Jastrzębia. Trio Kurczak-Finik-Jaskulski dostarczyła wystarczającą liczbę punktów potrzebną do wygranej.
W drugim niedzielnym spotkaniu HeGotFire mimo 6 punktów przewagi na niecałe 3 minuty przed końcem wypuściło z rąk, wydawałoby się, pewną wygraną i możliwość gry w ostatnim, decydującym spotkaniu o awans. Ostatecznie to Aktivon Sport dosłownie – biorąc pod uwagę przepychanki pod koniec meczu między zawodnikami obu drużyn – wyszarpał zwycięstwo, dające możliwość gry w finale. W HGF ponownie najwięcej punktów zdobył Paweł Woźniak(46 punktów w półfinałach). W Aktivonie, 21 punktów Arkadiusza Majewskiego.
Pierwszy mecz finałów i spotkanie o III miejsce, zostaną rozegrane w sobotę 2 marca. Finał gramy do 2 zwycięstw jednej z drużyn. Drużyny rywalizujące o III miejsce rozegrają dwa spotkania. Przy stanie 1:1, decydować będzie bilans małych punktów. Jeżeli i tutaj będziemy mieć idealny remis o miejscu na koniec sezonu będzie decydować kolejność na koniec sezonu zasadniczego.
I mecz o III miejsce – 02.03.19, godzina 15:10
I mecz finałów – 02.03.19, godzina 16:30
II mecz o III miejsce – 09.03.19, godzina 16:00
II mecz finałów – 09.03.19, godzina 17:30
ewentualnie III mecz finałów – 10.03.19, godzina 15:00